O nas

Stowarzyszenie zwykłe pn. „SZUWAROWA” zostało utworzone w 2019r. i jest reprezentowane przez 4-osobowy Zarząd. Celem Stowarzyszenia jest wybudowanie utwardzenia na ulicy Szuwarowej położonej w Bydgoszczy na osiedlu Osowa Góra – Taras.

         Wszyscy mieszkańcy naszej ulicy od dawna marzyli o tym, aby ulica Szuwarowa została utwardzona i można było bezpiecznie po niej się poruszać. Do dziś jeszcze dokucza nam nierówna nawierzchnia, kałuże, unoszący się pył i piasek od przejeżdżających samochodów oraz zalewanie piwnic od strony drogi w czasie dużych opadów deszczu. Ci, którzy pojawili się tu jako pierwsi i rozpoczęli budowę swoich domów, czekali na zmiany ponad 30 lat. W tym roku nadszedł ten tak długo oczekiwany  czas zmian  – koniec z błotem i dziurami. Dzięki solidarności wszystkich mieszkańców ulicy oraz wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy udało nam się zebrać potrzebne środki finansowe i tym samym zrealizować nasz cel.

        Ulica Szuwarowa po przeprowadzonej inwestycji całkowicie zmieni swój wygląd. Przede wszystkim zgodnie z planem zagospodarowania zmieni się organizacja ruchu, gdyż ulica zostanie zamknięta dla ruchu kołowego od strony ulicy Kolbego. W tym miejscu ulica będzie rozszerzona i powstanie tzw. „zawrotka” aby można było wjeżdżać i wyjeżdżać bezpieczniej samochodami  od strony ulicy Halibutowej, która posiada już wcześniej wykonaną utwardzoną nawierzchnię. Ulica zostanie wykonana z betonowej kostki z odprowadzeniem wody z opadów. W ramach robót po obydwu stronach ulicy wykonane zostaną szerokie, wygodne chodniki, które poprawią komfort poruszania się pieszych.  Dodatkowo każda posesja  będzie miała wydzielony pas zieleni do indywidualnej aranżacji. Przy okazji zostaną też wymienione stare słupy wysokiego napięcia. Po zamknięciu ulicy od strony ulicy Kolbego zostaną posadzone drzewa, które zasłonią tę ruchliwą ulicę i uniemożliwią wjazd z tej strony, a niewątpliwie uatrakcyjnią wygląd samej ulicy Szuwarowej. Dzięki temu na naszej ulicy będzie nie tylko bezpieczniej ale też estetyczniej.  

W zakładce „Galeria” będą umieszczone na bieżąco zdjęcia dokumentujące przebieg robót.